QomTech |  7840100 اینترنت پرسرعت آسیاتک قم | قم تک Znet ISP | شرکت زی نت شهسوار
   

www.QomTech.ir / Support / ADSL

 

 
 
چراغ Adsl Link مودم من روشن نمی شود ، چه مشکلی وجود دارد؟
این به این مفهموم هست که خط تلفن شما از سوی مخابرات مرکز دچار قعطی انتقال دیتا شده است و یا سیم تلفن متصل به مودم دچار نقص می باشد.
Error خطای 768 در Adsl به چه معنایی می باشد؟
در بیشتر مواقع با راه اندازی مجدد سیستم خود از این Error رها می شوید. معمولاً کامپیوتر با قطع و وصل شدن ارتباطش با مودم دچار این مشکل می شود.
چراغ Adsl Link مودم یکسره چشمک میزند و ثابت نمی شود ، مشکل از کجاست؟
سیم تلفن شما باید مستقیماً ابتدا به مودم متصل شود. برای خروجی گرفتن از اسپلیتیر می توانید استفاده کنید. به یاد داشته باشید که در مسیر Adsl هیچ گوشی تلفنی نباید باشد.
برنامه نصب مناطق مخابراتی در آینده چیست؟
در حال حاضر نصب و راه اندازی سرویس ADSL در مراکز مخابراتی به دو فاز تقسیم شده است. در فاز اول مراكز اول و سوم راه اندازی گردید. در فاز دوم مرکز ساحل طلایی و بعد از این 3 مركز ، مرکز خرم آباد براساس اولویت های تخصیص امكانات مخابراتی راه اندازی خواهد شد. متاسفانه به دلیل درگیری عوامل و شاخص های بیشماری در راه اندازی مراکز امکان ارائه زمانبندی و تاریخ دقیق برای راه اندازی مراکز مختلف مخابراتی وجود ندارد.
چرا ADSL منزل ما با زنگ تلفن قطع می شود؟
از آنجائیكه در تکنولوژی ADSL ، صدا و دیتا بصورت اشتراکی بر روی یك كانال ، یعنی زوج سیم مسی انتقال داده می شوند ، چنانچه شرایط لازم برای استفاده همزمان برقرار نباشد می توانند روی یکدیگر اثر منفی بگذارند. با وجود آنکه صوت و اطلاعات در گستره طیف فرکانسی زوج سیم مسی در مکانهای مختلفی قرار داده می شوند اما این امکان وجود دارد که عملکرد آنها روی یکدیگر اثر نامطلوب بگذارد. برای جلوگیری از این موضوع باید از مدار ساده ای بنام Splitter استفاده شود.
قاعده بر این است که برای هر ارتباط ADSL از دو Splitter استفاده می شود كه یكی در سمت مشترك و دیگری در مركز مخابراتی نصب می شود. شكل زیر شمایی از ارتباط ADSL به همراه Splitter را نشان می دهد. بدیهی است اگر از این دستگاه ها برای گوشی های تلفن یا ارتباط مودم خود استفاده نکنید سرویس شما می تواند دچار اختلال شود.
آیا در خدمات ADSL پهنای باند مشتری ها را برای Download محدود كرده اید؟
همانطور که می دانید سرویس های ADSL بصورت اختصاصی نبوده و پهنای باند ارائه شده در این سرویس بصورت اشتراكی است. به صورت كه پهنای باند مشخصی که بر اساس استانداردهای موجود محاسبه می شود برای استفاده در اختیار بیش از یک مصرف کننده بصورت مشترك قرار داده می شود. در اینصورت بدیهی است هنگامی که برخی از کاربران از سرویس استفاده نکنند امکان بهره گیری از پهنای باند بیشتری برای سایرین وجود دارد.
چه مودم هایی را می فروشید؟
مودم هایی كه در حال حاضر به مشتركان ارائه می شود عبارتند از
Cnet ، Comtrend ، D-Link , TP-Link , Zyxel
چرا در برخی از مناطق مخابراتی سرویس ارائه نمی شود؟
در برخی از مناطق به دلیل نبودن امكانات مخابراتی از قبیل نداشتن فضا ، عدم امكان برقراری خطوط E1 برای ارتباط مرکز با شبکه شرکت و بسیاری دیگر از مسائل امكان برقراری سرویس ADSL موجود نیست. اما شرکت در تلاش است که با همکاری مخابرات شرایط لازم را برای همه مناطق فراهم کند.
چه مدت طول می كشد كه پس از عقد قرارداد سرویس ADSL راه اندازی شود؟
بطور معمول سه تا هفت روز کاری
چگونه می شود از یك شركت دیگر كه الان ADSL داریم به سراغ شما بیاییم؟
از اینکه چنین تصمیمی گرفتید بسیار خرسندیم. برای این منظور باید ابتدا در خواست جمع آوری سرویس از شركتی كه در حال حاضر با آن ارتباط ADSL دارید به مخابرات ارسال شود و خط شما به اصطلاح از طرف شرکت کنونی آزاد گردد. پس از آن شما باید از طریق شركت قم تک دوباره درخواست برقراری سرویس ADSL نمایید. باید توجه داشته باشید که شرکت قم تک عمومآ طی حداکثر پنج روز کاری اقدام به برقراری سرویس ADSL برای مشترکین خود می کند ، اما ممکن است که سرویس دهنده کنونی شما در آزاد کردن خط تلفن شما تاخیر داشته باشد.
اصطلاح رانژه كردن سیم یعنی چه؟
برقراری ارتباط سیم مشترك با Splitter شركت سرویس دهنده توسط شركت مخابرات را عمل رانژه كردن می گویند.
خط تلفن بوق آزاد ندارد!
مودم ADSL را از مدار خارج کنید. خط تلفن را چک کنید در صورتی که بوق آزاد شنیده نشد با 17# تماس بگیرید و خرابی تلفن را ثبت كنید. اگر خط تلفن بوق آزاد داشت کابل تلفن را به پورت ADSL LINE وصل كنید و از خروجی مودم پورت phone را به گوشی تلفن وصل کنید اگر بوق آزاد نداشت با شماره پشتیبانی تماس بگیرید.
تمام LED های مودم شما جز POWER خاموش است.
تمام کابل‌هایی را که به مودم ADSL متصل شده است از مودم خارج و آداپتور برق را قطع كنید. 5 دقیقه مودم را خاموش نگه دارید. آداپتور مودم را دوباره وصل کنید. در زمان نوسان برق ، حتماً مودم را خاموش کنید.
چراغ لینک مودم چشمک زن است (چراغ status خاموش است)
این مشکل به دلیل برقرار نشدن ارتباط فیزیکی ایجاد می‌شود، ابتدا بررسی كنید خط تلفن بوق آزاد داشته باشد ، تمام کابل‌ها ، سوکت‌ها و قطعات فیزیکی را بررسیی كنید. خط تلفن به صورت مستقیم باید وارد پورت (ADSL LINE) مودم شود. برای برطرف كردن مشکل ، گوشی تلفن ، دستگاه نمابر Caller ID، دستگاه  Dialer را جدا كنید و از خروجی مودم پورت phone به گوشی تلفن وصل کنید. در صورتی که لینک باز هم ثابت نشد به خروجی مودم یک گوشی وصل کنید و از این طریق پشتیبانی تماس بگیرید.
علامت ضربدر قرمز رنگ بر رویConnection  مشاهده می شود.
کابل
Ethernet شما به صورت فیزیکی قطع شده است. کارت شبکه ، کابل متصل به مودم و کارت شبکه ، سوکت پشت Pc و مودم را بررسی كنید. کابل اتصالی بین کامپیوتر و مودم بایدSTRAIGHT باشد
.
چراغ link مودم شما هنگامی که با تلفن صحبت می‌کنید ، ثابت است ولی به محض قطع شدن تماس لینک شما چشمک زن می‌شود خاموش می شود
ممكن است كه پریز تلفن شما مجهز به نویزگیر باشد ؛ بنابراین ابتدا از وجود برق‌گیر (نویزگیر) بر روی پریزها اطمینان حاصل كنید و در صورت وجود آن را خارج كنید. اطمینان حاصل نمایید که دو شاخه ضد برق در مدار تلفن وجود ندارد.
آیا مودم های شما درایور لینوكس یا اپل هم دارند؟
خیر ، اما از انواع USB آنها سازگار با پورت های استاندارد هستند و می توانید از آنها استفاده کنید.
مشخصات یا مارك مودم هایی كه با سرویس ADSL شما سازگار باشند چیست؟
از آنجایی كه تجهیزات شركت قم تک منطبق با استانداردهای بین المللی است ، انواع مودم های استاندارد قابلیت كاركردن با قم تک شبکه  را دارند. نكته قابل توجه این است كه مودم هایی كه انتخاب می شوند باید قابلیت سازگاری با ADSL یا ADSL2 را داشته باشند.

بطور كلی می توان گفت مودم های ASUS ، Symphony ، D-Link ، Fiberhome ، Alcatel ، TP-Link ، Ericsson ، SMC ، Comtrend Cnet ، Pheenet ، Galaxy و ...

تنظیمات مودم برای ارتباط با شبکه قم تک چگونه باید باشد؟
اعداد VPI\VCI برابر 0/35 ، نوع ارتباط
Encoding ، PPPOE برابر LLC
 
 

نماینده شركت آسیاتک  ؛ فناوا ؛ عصر تلکام در استان قم
عامل مجاز فروش شرکت
مبین نت
اپراتور سراسری WiMAX

 
© 2003 - 2012 By QomTech , All rights reserved | Ver 1.7
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic